Oferujemy jako producent:

  • blaty laminowane laminatem HPL wysokiej jakosci i szerokiej gamie kolorystycznej
  • blaty kompaktowe (warstwowe płyty wysokocisnieniowe -High Pressure Laminate)
    • ultra cienkie o gr 12 mm
    • samonośne
    • odporne na wilgoć
    • twarde
    • jednorodne
  • blaty kuchenne z kompozytu są wykonane z materiału typu solid surface, którym nazywany jest Corian, Montelli, Staron czy Kerrock.

Kompozyty (Solid Surface - to znaczy trwała powierzchnia) powstają z wodorotlenku glinu (pozyskuje się go ze zmielonej naturalnej skały), ze spoiwa z żywicy akrylowej i pigmentów. Wodorotlenek glinu nadaje im twardość i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Żywica sprawia, że są znacznie lżejsze od kamienia i termoplastyczne. Pozwala to na ich dowolne formowanie, nadawanie im nietypowych kształtów i komponowanie z nich nawet najbardziej fantazyjnych wzorów.

Blaty kuchenne są lekkie i plastyczne. Są dużo lżejsze od kamienia, a nawet płytek ceramicznych, dlatego nie wymagają wzmocnionej konstrukcji szafek. Blaty kuchenne mogą mieć powierzchnie z wyoblonymi uwypukleniami i wklęsłościami, mogą też mieć zaokrąglone krawędzie. Kompozyt jest jedynym materiałem, z którego można tworzyć duże wielofunkcyjne powierzchnie - blat płynnie przechodzi w umywalkę, zlewozmywak lub powierzchnię ściany. W przeciwieństwie do drewna, laminatów czy kamienia spoiny są w nim prawie niewidoczne (wykonuje się je z masy klejowej w tym samym kolorze co kompozyt).

Kolorowe. Kompozyty występują w blisko 200 kolorach i odcieniach. Ich barwa i wzór zależą od użytego pigmentu i stopnia zmielenia skały - są barwione w masie. Niektóre do złudzenia naśladują granit, inne zaskakują swoją barwą - w niczym nie przypominającą znanych materiałów. Dzięki gładkim połączeniom z innymi kolorami można z nich tworzyć wzorzyste kompozycje. Nie zmieniają barwy pod wpływem promieni słonecznych.

Ciepłe w dotyku. W przeciwieństwie do kamienia i płytek ceramicznych kompozyty są ciepłe, przyjmują temperaturę otoczenia. Ich polerowana powierzchnia jest bardzo gładka.

Higieniczne. To tworzywo, które najłatwiej utrzymać w czystości. Na gładkiej powierzchni bez widocznych spoin brud i resztki jedzenia nie mają się gdzie gromadzić. Nie ma szczelin, w które mogłaby się dostawać woda i wilgoć. Są nienasiąkliwe, nie mają porów, w których mogłyby się rozwijać bakterie, grzyby i pleśń. Nie wchodzą w reakcje chemiczne z żywnością.

Niewątpliwą zaleta blatu kompozytowego jest odnawialność powierzchni poprzez szlifowanie i polerowanie pozwalające na naprawienie nawet bardzo zniszczonego blatu.

Blat kuchenny wg zaleceń producenta kompozytów musi być wykonany z najgrubszego materiału tj.12,3 mm. Taka grubość kompozytu jest konieczna, aby blat był odporny termicznie do ok. 180 stopni.